PROGRAMACIÓ FALLERA 2016
RECORDEM A TOTS ELS ABONATS I FALLERS QUE EN LA CARPA HI HAURÀ UN CARRO PER ALS ALIMENTS SOLIDARIS, RECORDAR QUE ELS ALIMENTS ELS DONARAN EL DIVENDRES 18.
DIUMENGE 13 DE MARÇ
10:00 H. Inauguració de la carpa per les Falleres Majors del 2016 i almorzar de Horchata i Fartons.
12:00 H. Concurs de paelles, la comissió donara l'arròs.
QUI VULGA ENTRAR DINS DEL CONCURS HAURÀ DE PRESENTAR LA SEUA PAELLA ENTRE LES 13:50H Y 14:00H, A LES 14.00H PASSARÀ EL JURAT. ( RECORDEU QUE TENEN PREMI LES 3 MILLORS PAELLES ).
17:00 H. Mon infantil amb dos colchonetes i globoplastia que amenizaran la actividad. Patrocinat per les Falleres Majors i els Presidents de la Falla.
17:30 H. Berenar per als xiquets a càrrec de la falla organitza per la Comissió Juvenil.
21:00 H. Sopar de Pernil, Formatge i Salchicho amb Pa i Tomata, patrocinat per la Falla.
DILLUNS 14 DE MARÇ
07:15 H. “PLANTÀ “. Concentració al lloc de costum per anar al taller de l'artista faller per a replegar els monuments.
Es prega màxima assistència de fallers i abonats per a muntar la falla.
18:00 H. Berenar d'orxata i fartons a càrrec de la falla.
21:00 H. Sopar de “Pa i Porta “.
Tindrem el plaer de contar per al sopar a les nostres Falleres Majors de La Ciutat i la seua Cort de Honor, membres de Junta i Autoritats.
22:30 H. Representació de dos obres de sainet
1.-“ ULL PER ULL ……….GAT PER LLEBRE “
2.-“ UNA CONFERENCIA “
A càrrec grup de la nostra Falla amb la col·laboració de BOUS TV.
(Qui vulga participar haurà d'apuntar-se abans del dilluns 14 de Març, per a donar la música Cridar a Miriam 677689282 – Marta 697981398 ). Moltes Gracies per la Vostra colaboraccio.
DIMARTS 15 DE MARÇ
A partir de les 10:00h. Visita del jurat qualificador.
17:45 H. Concentració al lloc de costum ( LA FALLA ) per a l'entrega de premis de les falles 2016.
21:30 H. Sopar de caldereta de bou patrocinat per les FALLERES MAJORS 2016
22:30 H. “TU SI QUE ME SUENAS “. ( RECORDEU QUE TENEN PREMI LES 3 MILLORS ACTUACIONS DE ADULTS E INFANTILS ).
DIMECRES 16 DE MARÇ
17:00 H. Concentració al lloc de costum ( LA FALLA ) per acudir a la Visita mútua.
21:00 H. Sopar de “ PA I PORTA “.
22:30 H. Gran Actuació de Monologos y Fenomenos Paranormales “EL MENTALISTA” Javier Botia.
RECORDEM que el dia 16 es l´ultim dia per apuntar-se al Plackback. Avisar a: Angela 622475406 – Helena 673977872.
Aquest any serem rigorosos amb la data d'entrega de la musica i no ens replegara cap fora de temps, per tant, no es podrà participar.
DIJOUS 17 DE MARÇ
17:00 H. Berenar per als xiquets a càrrec de la falla i activitats diverses per als menuts a càrrec de la Comissió Juvenil.
17:30 H. Gimkana Infantil, Organitzada per la Comisio Juvenil.
19:00 H. Gran Desfila de Moda en la nostra Carpa.
Titol de la Desfilada “ LA INVITADA PERFECTA “.
Tendes de Roba: La Ormiga, Modas XL, Entre Costuras, Oh La La i Mario Salafranca.
Complements: La Tentacio de Eva.
Perruqueries: Las Romanticas salon de Belleza i Carlos Escuder
Floristeries: Mari i Yedra.
21:30 H. Sopar de la GRAN SARDINA patrocinat per la Falla.
22:30 H. Concurs de “ PLAYBACK “. ( RECORDEU QUE TENEN PREMI LES 3 MILLORS ACTUACIONS DE ADULTS E INFANTILS ).
00:00 H. Disco Movil. A carreg de la Juventud de la Falla.
DIVENDRES 18 DE MARÇ
10:30 H. Concurs de dibuix ( RECORDEU QUE TENEN PREMI ELS 3 MILLORS DIBUIXOS ). Els premis serán material de dibuix( patrocinat per LA BOMBILLA NEGRA ).
11:00 H. Taller infantil en la Carpa ( patrocinat per KIDS BRAIN ).
15:45 H. Concentració al lloc de costum per assistir a l'entrega d'aliments a les clarisses, la casa del Hogar i després a les missioneres de Crist ( Casa del Reloj ), ES DEU ACUDIR AMB INDUMENTÀRIA VALENCIANA.
Amenitza per la nostra charanga.
17:00 H. Mon infantil amb dos colchonetes i globoplastia que amenizaran la actividad.
17:30 H. Berenar per als xiquets a càrrec de la falla i organitza per la comissió juvenil.
21:30 H. Sopar d´empedrao patrocinat per la falla i concurs de disfresses ( RECORDEU QUE TENEN PREMI ELS 3 MILLORS DiSFRESSES ADULTS E INFANTILS )
LA GRAN NOCHE DEL ROCK!!!!!!!!
23:00 H. Actuació musical a càrrec del grup ( ROCK´N WOLVES ) patrocinat per FORNERS Gestion, Servicios i administración de Fincas Rusticas.
01:00 H. GRAN ESPECTACLE AMENITZAT PER “PISTOLITAS DE AGUA“.
DISSABTE 19 DE MARÇ
08:00 H. Desperta, per el recinte Faller.
10:30 H. Concentració al lloc de costum per anar arreplegar a les nostres Falleres Majors.
11:00 H. Concentració de les diverses comissions a la plaça del centre, per anar a la missa en honor a Sant Josep.
12:00 H. Missa en honor a Sant Josep, comptara amb la presència de la Junta Local Fallera, Falleres Majors i Presidents de les distintes comissions i autoritats municipals.
14:00 H. Mascletà
14:45 H. Els Fallers están convidats a dinar paella i els abonats que vulguen dinar amb nosaltres es podrà apuntar, pel mòdic preu de 5 euros ( ració de paella i refresc.)
RECORDEM que el plaç màxim per a traure els tickets en la barra serà el dijous 17 de Març.
17:00 H. Concentració al lloc de costum ( LA FALLA ) per acudir a l´ofrena de flors. ELS RAMS ENS REPARTIRAN A LA CARPA DE 16:30 A 16:55 HORES. Qui vulga acompanyar-mos a l'ofrena i NO SIGA FALLER, haurà de reservar i pagar el ram en la floristeria MARI. Preus dels Ramns.
Fallera Adulta: 18 Euros.
Fallera Infantil ( hasta 14 anys ): 15 Euros.
Fallero: 15 Euros.
21:00 H. Sopar de “Pa i Porta “
22:00 H. Crema dels monuments infantils que no hagen obtingut el primer premi.
22:30 H. Crema de la falla infantil guanyadora del primer premi. Comptara amb la presència de la Junta Local Fallera i Autoritats.
23:00 H. Crema dels monuments grans en orde invers al premi obtingut. L'hora d'inici depén de la presència dels bombers i Protecció Civil.
00:00 H. GRAN ESPECTACLE AMENITZAT PER “SUEÑOS“.
L´hora d´inici de l´orquestra depén de la hora de cremar de la nostra Falla, pero siga l´hora que siga estarem de festa hasta el final.
NOTA: La comissió es reserva el dret de modificar els actes i horaris d'aquesta programació.